Poptat služby Zavolat 603 211 038

Technologie vrtání studní

Vrtané studny (někdy také označované za trubní) představují nejběžnější způsob jímání podzemní vody pro zásobování vodou. Studny se vrtají několika způsoby - nárazem, rotačně, drapákově, jádrově a rotačně-příklepově. U domovních studní je nejpoužívanější rotačně - příklepový systém, který je zároveň nejlevnější. Touto technologií vrtání Vám studnu zhotovíme i my.

Každému vrtu předchází určitá legislativní příprava a pro zdárný průběh všech úředních záležitostí jsme v každém případě schopni poradit, případně naše zákazníky zkontaktovat s projektanty či hydrogeology, kteří disponují potřebnými oprávněními.

Pro realizaci vrtů je používána hydraulická vrtná souprava Sedidrill 250/35 případně JaNo HVS 4132, rotačně příklepové vrtání ponorným kladivem se vzduchovým výplachem a s průběžným pažením vrtu, kompresor XRHS 385Md případně XRVS 476Cd. Tyto soupravy jsou schopny během vrtání současně přepažovat nesoudržné horniny pracovní ocelovou pažnicí, která je po skončení vrtných prací vytěžena. Během vrtání může být odvrtaný materiál řízeně odváděn do přistaveného kontejneru. Samozřejmě jsme schopni pracovat s minimální prašností.

Pro vystrojení používáme závitové silnostěnné PVC trubky – modré s příslušnými atesty. Obsyp je filtrační písek s přesnou zrnitostí a také vytvoříme bentonitovou zátku proti pronikání povrchových vod do vrtu. Následně provedeme krátkodobou čerpací zkoušku pro odkalení vrtu a ověření vydatnosti zdroje.

vrtání studní - Josef Klapáčvrtání studní - Josef Klapáčvrtání studní - Josef Klapáčvrtání studní - Josef Klapáčvrtání studní - Josef Klapáčvrtání studní - Josef Klapáčvrtání studní - Josef Klapáčvrtání studní - Josef Klapáčvrtání studní - Josef Klapáčvrtání studní - Josef Klapáčvrtání studní - Josef Klapáčvrtání studní - Josef Klapáčvrtání studní - Josef Klapáč

Poptávkový formulář

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016... (více informací)